Miért veszélyes a meleg és az alacsony vércukorszint kombinációja?

A nyári hőség számos kellemetlenséget okozhat, ugyanakkor a szervezet működését is jelentősen befolyásolja. Kevesen tudják, hogy a meleg és az alacsony vércukorszint (hipoglikémia) együtt különösen veszélyes kombináció lehet. Kánikulában a test folyamatosan azon dolgozik, hogy lehűtse magát. Ilyenkor fokozottabban izzadunk, amivel megnő a folyadékvesztés, gyorsul a pulzus. Ehhez igazodik a szervezetünk energiafelhasználása is. A nyári … Bővebben: Miért veszélyes a meleg és az alacsony vércukorszint kombinációja?