A Széchenyi Pihenő Kártyára adott munkáltatói támogatás után a munkáltatónak év végéig csak 15% személyi jövedelemadót kell fizetni, mivel szociális hozzájárulási adó (Szocho) sem merül fel. A munkabérhez viszonyítva ez azonos nettó értékre számítva 35%-os megtakarítást jelent a munkáltató részére – közölte a Moore Hungary tanácsadó és könyvvizsgáló cég.
„A napokban megjelent kormányrendelet értelmében a SZÉP Kártyára kedvező adózás mellett a második félévben is magasabb összegű rekreációs keretösszeg utalható – magyarázza Kocziha Andrea, a Moore Hungary adótanácsadási partnere. – Ez azt jelenti, hogy a fenti kedvezmények mellett költségvetési szerv esetén évi 400 ezer forint, minden más munkáltatónál évi 800 ezer forint adható béren kívüli juttatásként.
A keretösszegek a teljes idei évben változatlanok maradnak, azaz
- szálláshely alszámlájára utalható támogatás legfeljebb évi 400 ezer forint,
- vendéglátás alszámlájára utalható támogatás legfeljebb évi 265 ezer forint,
- szabadidő alszámlájára utalható támogatás legfeljebb évi 135 ezer forint összegig minősül béren kívüli juttatásnak.
Változatlan az a szabály is, hogy ha a munkavállaló jogviszonya év közben kezdődik, vagy szűnik meg, akkor az adóévben a juttatás keretösszegét az adott munkáltatónál jogviszonyban töltött napokkal kell arányosítani.
Az említett értékhatárokat, vagy a rekreációs keretösszeg egyes alszámláinál meghatározott összegeket meghaladó támogatás „egyes meghatározott juttatásként” adóköteles. A határérték feletti rész 1,18-szorosa után a 15 százalék Szja mellett a 15,5 százalékos Szocho-t is meg kell fizetnie a munkáltatónak.
További változás, hogy mostantól kezdődően az év hátralévő időszakában adott reprezentáció és üzleti ajándékok adózása kedvezőbbé válik. Ezen termékek, szolgáltatások, vagy az üzletfeleknek adott utalványok értékének 1,18-szorosa után csak a 15 százalék Szja-t kell megfizetni, a 15,5 százalékos Szocho-t azonban nem.
#szepkartya #turizmus #vendeglatas #penzugy #berenkivulijuttatas