Az új év, új lehetőségeket is hozhat, ha pedig karrierváltáson gondolkodsz, akkor érdemes lehet megfogadnod pár hasznos tanácsot. A következő tippek segítségével garantáltan eredményesebb lehet az új évi álláskeresésed.
Tisztázd a karriercéljaid
A szakértők szerint a munkahelyváltás előtt nagyon fontos, hogy tisztázd, pontosan mihez is szeretnél kezdeni a jövőben. A karrieredben való továbbjutáshoz ugyanis lényeges, hogy egyértelműen lásd, merre tovább. Ezen a ponton meg kell határoznod a céljaid: ha a ranglétrán való menetelés feltétele egy új készség elsajátítása, akkor iratkozz be egy releváns tanfolyamra, képzésre. Ha pedig már tudod, mit szeretnél, a készségeid is megvannak hozzá, akkor a keresés is sokkal egyszerűbb lesz. Persze a fókusz elengedhetetlen: a szakértők úgy vélik nem érdemes ezerféle állásra jelentkezni. Legyen egy irány, egy fő csapás, aminek a mentén haladsz és amihez tartod magad. A karrierépítés során ugyanis nem igazán lehet csapongani, legalábbis akkor nem, ha egy konkrét iparágon belül szeretnél sikert sikerre halmozni.
Tedd rendbe az önéletrajzod
Az önéletrajz egyértelműen az álláskeresés kulcsfontosságú része. A CV gyakran felér egy első benyomással, szóval mindenképpen úgy rakd össze, hogy az pontosan tükrözze, miben is vagy jó. Feltétlenül tüntesd fel benne, hogy az aktuálisan betöltött pozidban milyen eredményeket értél el, valamint részletezd a készségeid és tapasztalataid is. Felsorolhatod az eredményeid is, valamint egy kísérőlevél, motivációs levél segítségével részletezheted, nyomatékosíthatod a CV-ben olvasott információkat.
A digitális megjelenésed se hanyagold el
A mai világban már nagyon fontos, hogy mit lehet rólad látni a neten, szóval mielőtt jelentkeznél egy állásra, csekkold a közösségi felületeid. Az online jelenlétednek proffesszionalis imászt kell tükröznie, különösen a LinkedIn profilodnak, ami tulajdonképpen egy virtuális CV. Ha sikeresen szeretnél új állást találni, akkor optimlaziáld, aktualizáld a profilod. Adj meg releváns kulcsszavakat, amik segítségével akár a toborzók is rád találhatnak. Frissítsd a névjegyet, töltsd ki a tanulmányaidra, munkákra vonatkozó részeket, így ugyanis a potenciális munkaadók látni fogják, milyen korábbi tapasztalatokkal rendelkezel, amiket akár az ő vállalatuknál is hasznosítani tudsz majd. Az egyéb profiljaidról se feledkezz meg: a nyilvános felületeidnek minden esetben professzionálisnak kell tűnnie, a munkaadók ugyanis gyakran ellenrőzik ezeket az oldalakat is. Sokan pedig a nem megfelelő közösségi megjelenés miatt hullanak ki a rostán.