A 2025-ös év egyértelműen a mesterséges intelligencia jegyében telik majd. Az AI rohamtempóban fejlődik, nemsokára pedig még könnyebbé, biztonságosabbá és érdekesebbé teheti a mindennapi életünket. Összeállításunkban most 3 olyan fejlesztést mutatunk be, melyek forradalmi változást hoznak a következő évben.
A mesterséges intelligencia mostanság már az élet minden területét érinti. Az egészségügytől kezdve, az autóiparon át, egészen a szórakoztatóiparig mindenhol ott van, a szakértők szerint pedig 2025-ben még nagyobb változásoknak lehetünk szemtanúi. A technológiai óriáscégek és startupok világszerte hatalmas erőforrásokat fordítanak olyan mesterséges intelligencia rendszerek fejlesztésére, melyek eddig még soha el nem képzelt módon lesznek képesek javítani a mindennapjainkon. A következő évben számos áttörés várható, melyek személyre szabottabb és hatékonyabb megoldásokat kínálnak majd a felhasználóknak. Ezeket szedtük most össze.
AI-ügynökök
Ezek az eszközök várhatóan nem csak a kérdéseinkre fognak tudni válaszolni, hanem valós feladatok tervezésére és végrehajtására is képesek lesznek. A Google és az OpenAI már dolgoznak olyan ügynökökön, amelyek képesek lesznek az olyan önálló feladatok elvégzésére, mint például az adatok átvitele vagy nagyobb mennyiségű adatok elemzése. Ennek alapján pedig olyan döntéseket hozhatnak majd, amik egyértelműen a cégek javát szolgálják. Ezen túlmenően ezek az ügynökök a napi feladatok automatizálására is képesek lesznek, részt tudnak venni az ütemezésben vagy a pénzügyi tranzakciók kezelésében. Mindez azt is jelenti, hogy az AI-ügynökök a mindennapok nélkülözhetetlen részévé válnak, jelentősen leegyszerűsítenek majd folyamatokat, ezzel pedig lehetővé teszik azt, hogy az emberek a fontosabb feladatokra koncentráljanak.
Hangasszistensek
Az olyan hangasszisztensek, mint a Siri, az Alexa vagy a Google Assistant 2025-ben újabb magasságokba fognak eljutni. Az OpenAI és a Google olyan hangasszisztenseken dolgoznak, melyek természetesebbek és kifejezőbbek lesznek a jövőben. Ezek az asszisztensek már képesek lesznek megérteni a kontextust, így személyre szabott válaszokat fognak tudni adni. Ezenkívül olyan összetett feladatok elvégzésére is képesek lesznek, mint az utazások megtervezése, az okosotthonok kezelése, de még a tanulásban és a munkában is tudnak segíteni majd. Az érzelmek kifejezésének nagyobb képességével a hangasszisztensek valódi beszélgetőpartnerré válhatnak, ezzel javítva a felhasználói élményt.
Személyre szabott mesterséges intelligencia
A AI-modellek egyre inkább személyre szabottak lesznek. A felhasználó igényeihez és preferenciához való alkalmazkodás képessége pedig növeli a mesterséges intelligencia hatékonyságát és hasznosságát. Az OpenAI már fejleszt olyan funkciókat, amelyek lehetővé teszik az AI-rendszerek számára, hogy tanuljanak a felhasználók személyes adataiból, elősegítve ezzel a jobb és gyorsabb válaszadást. Mindez jelentős előrelépést jelent a felhasználó élményben, hiszen jelenleg a legtöbb mesterséges intelligencia rendszer általános adatokra támaszkodik. A jövőben ez viszont megváltozik, így például ha az AI tudja, hogy te az olasz konyhát kedveled, akkor olasz éttermeket fog ajánlani, amikor éttermeket keresel. Az egyénhez való alkalmazkodás képessége lehetővé teszi, hogy az AI-rendszerek olyan személyi asszisztensekké váljanak, melyek megértik és támogatják az egyedi szükségleteket és vágyakat.
Forrás: CityMagazine
Szerző: G.P.