A nem megfelelő döntés katasztrofális eredményekhez vezethet. Ha vállalkozást szeretnél indítani, akkor fontos, hogy tisztában legyél néhány fontos teendővel. Az alábbi listában összeszedtük azokat a szarvas hibákat, amiket sokan elkövetnek, amikor egy új biznisz kivitelezésébe vágnak bele. Tippjeink segítségével te viszont elkerülheted, hogy saját magad szabotáld.
Az üzleti terv hiánya
Sokan hisznek a saját üzleti ötletükben, ami nagyon szuper, a probléma viszont az, hogy vannak, akik üzleti terv hiányában vágnak neki a vállalkozásnak. Ez azonban hatalmas baklövés, üzleti terv nélkül ugyanis csak a vaksötétben tapogatózol, konkrét célok nélkül. Lehet, hogy időigényes összeállítani, és sok kutatást igényel, de hidd el, ha már az elején rászánod az időt, akkor végtelen mennyiségű pénzt és energiát spórolohatsz meg magadnak. Arról nem is beszélve, hogy az üzleti terv mentén haladva, lépésről lépésre lesz lehetőséged megvalósítani a céljaid.
Versenytársak megismerése, piackutatás
Bár egyedi ötlettel előállni nem lehetetlen, de azért nagy eséllyel valaki már csinál ahhoz hasonlót, amiben gondolkodsz. Ez nem baj, viszont ahhoz, hogy a te üzleted jobb legyen, valamiben többet kell nyújtanod, mint a versenytáraid. Szóval első körben kezd el monitorozni a versenytársaid, valamint végezz piackutatást, anélkül ugyanis azt sem fogod tudni, hogy egyáltalán van-e kereslet az ötletedre. A piackutatás által megismerheted, megértheted, mit keresnek a fogyasztók, valamint azt is megtudhatod miként lehet lehetőséged elérni őket. Mielőtt egy vállalkozást indítasz, először teszteld a termékeid, szolgáltatásaid. Enélkül ugyanis fogalmad sem lesz arról, hogy az emberek meg akarják-e venni azt, amit kínálsz nekik.
Erősségek, gyengeségek
Mindenkinek megvannak az erősségei, illetve a gyengeségei, azonban, amikor egy vállalkozás indításán gondolkodsz, érdemes lehet ezeket listázni. Jogosan merülhet fel benned a kérdés: mégis miért? Nos, ha te például remek szöveget írsz, akkor valószínűleg remek termékleírásokat fogsz tudni kreálni, de, ha a marketing nem megy annyira, akkor talán jobb is, ha nem erőlteted, szervezd inkább ki. Ez persze költség, de őszintén, nem éri meg inkább szakemberre bízni valamit, amiben annyira nem vagy jó és profitot termelni, mint egyedül szenvedni és nem elérni a céljaid?
Mindent egyedül akarsz csinálni
Ez kicsit az előző gondolat továbbgondolása. Egy kisvállalkozás működtetése még akkor is nehéz és időigényes, ha alapjáraton egyszemélyes vállalkozásról van szó. Annyira sokféle feladattal jár, hogy egyszerűen képtelenség, hogy mindent egyedül csinálj. Kerüld el azt az üzleti hibát, hogy mindent egyedül akarsz megoldani. Ha szükséged van valakire, aki segít az adminisztrációban, marketingben, könyvelésben akkor fektess bele, hiszen ez a sikered záloga, így a lehető legtöbbet tudod majd kihozni a vállalkozásodból.
Forrás: The Balance
Szerző: G.P