Önéletrajz
Önéletrajz

Amit a munkaadók látni szeretnének egy önéletrajzban

blank
blank

Amikor egy állásra jelentkezel a munkaadók először az önéletrajzodat látják. Éppen ezért nagyon fontos, hogy a CV tényleg rendben legyen, ha ugyanis tele van kritikus hibákkal, akkor nagy eséllyel még csak jelölt státuszba sem kerülsz. Összeállításunkban most megmutatjuk, mi az az elsőszámú dolog, amit a munkaadók szeretnének egy önéletrajzban látni.

A legnagyobb hiba

A pályaválasztási tanácsadók elmondása szerint a legnagyobb hiba, amit a pályázók elkövetnek, hogy a CV-jük nem tartalmazza az eredményeiket és a teljesítményeiket. Bármennyire is hihetetlen, de a munkaadókat nem az általános, sallang szövegek érdeklik. Nem, ők azt szeretnék tudni, hogy a pályázók, az elért eredményei alapján alkalmas lehet-e az általuk meghirdetett pozíció betöltésére. Ezek az eredmények, teljesítmények lehetnek azok, amik a legnagyobb meggyőző erővel bírnak, de sajnos éppen ezek hiányoznak a leggyakrabban az önéletrajzokból.

Kellenek a számok

Ahhoz, hogy az önéletrajzod felkeltse tehát a figyelmet, lényeges, hogy ezeket a dolgokat kiemeld. A szakértők szerint a nagyszerű önéletrajz titka, hogy amikor csak lehetséges számszerűsítsd az eredményeket. Ha például egy ötletednek hála rengeteg pénzt takarítottál már a cég számára, ahol dolgoztál, akkor számszerűen is emeld ki, mennyi is volt az annyi. Ezzel ugyanis világos képet festhetsz arról, milyen eredményeket sikerült felmutatnod, mivel járultál hozzá a vállalat sikereihez. Amennyiben nem fogalmazok konkrétan, az megnehezítheti a munkáltató számára, hogy megértse, mennyire volt jelentős a munkád a korábbi cégnél. Szóval, ha le szeretnéd nyűgözni a potenciális munkadód, akkor számszerűsítsd a saját teljesítményed.

Dokumentálj!

Persze sajnos tényleg előfordulhat, hogy nem emlékszek a konkrét számokra, az adatokhoz pedig már valamiért nem férsz hozzá. A szakértők szerint éppen ezért nagyon fontos, hogy mindig dokumentáld a saját sikereid, hiszen egy későbbi álláskeresés során ezek az adatok nagyon jól jöhetnek majd. Minden hónapban jegyezd fel, milyen eredményeket tudhatsz magad mögött, ezt pedig mentsd el a saját (nem a vállalati) gépeden. Akár biztonsági másolatot is készíthetsz, így biztosan elérhető lesz a számodra a doksi, amikor szükséged lesz rá. Később ez alapján szabhatod testre a jelentkezésedet és így lesz naprakész az önéletrajz.

Forrás: Forbes
Szerző: G.P.
Kép forrása: Pexels