Freepik
Freepik

Motivációs levél: 5 hiba, amit te se kövess el

blank
blank

A motivációs levél megírása komoly fejtörést okozhat, de most segítünk, hogy mik azok a dolgok, amiket nyugodtan kihagyhatsz belőle. Ha néhány szabályt betartasz, akkor máris közelebb kerülhetsz ahhoz, hogy megkapd álmaid állását.

Rólad kell szólnia, de nem szabad személyes történetet csinálni belőle

Az egyik legnagyobb hiba, amit az emberek elkövetnek, hogy túl sok információt osztanak meg magukról és a magánéletükről a motivációs levelükben. Nos, ennek a dokumentumnak arról kell szólnia, hogy miért lehetnél te a tökéletes jelölt az adott pozícióra, amire jelentkeztél. Beszélj az erősségeidről és a figyelemre méltó eredményeidről, de ne írd le az egész élettörténeted. Fontos, hogy az irreleváns kompetenciákat sem kell megosztanod benne.

A motivációs levél nem lehet az önéletrajzod ismétlése

A toborozók célja, hogy a motivációs levélen és az önéletrajzon keresztül is egy képet kapjanak a jelöltekről. Ez azonban nem fog sikerülni, ha a két dolog szinte egy és ugyanaz. Ha úgy érzed, hogy nincs új mondanivalód a motivációs levélben, akkor kifejtheted, hogy valamelyik eredményed hogyan készített fel a megpályázott állásra, vagy hogyan tudsz hozzájárulni a vállalat küldetéséhez. A lényeg azon van, hogy ne csak a szakmai előéletedet sorold fel újra és újra.

Ne használd minden álláshirdetéshez ugyanazt

A motivációs leveleket személyre szabottan kell készíteni, és hidd el, hogy az ügyesebbek toborzók és vezetők hamar kiszúrják, ha egy olyan teljesen általános dokumentumot küldtél be, amit valószínűleg minden egyes álláshirdetésnél felhasználsz. A motivációs levélnek azt kell mutatnia, hogy igyekszel. Az tény, hogy az elkészítése időigényes lehet, de legalább mindig névre szólóan küldd el az adott cégnek, valamint egy-két dolgot variálj át az alapszövegedből, hogy professzionálisabbnak tűnjön.

A motivációs levél is jobban működik a helyesírási hibák nélkül

Használj olyan programot, ami aláhúzza a helyesírási hibákat. Természetesen egy-egy baki bárkinél megeshet, de ha igazán jól akarod csinálni, erre is figyelned kell. Egy egyszerű helyesírás-ellenőrző és egy olyan szoftver, mint a Grammarly, elegendő ahhoz, hogy ne küldd el a motivációs leveledet olyan hibákkal, amik kikerülhetők egy kis odafigyeléssel.

Ne felejtsd el aláírni

A motivációs levél elkészítése után az utolsó feladatod, hogy aláírd. Természetesen ma már ez is elektronikusan működik, de akkor sem maradhat el. A motivációs levél aláírása nagyban hozzájárul az üzleti etiketthez és a részletekre való odafigyeléshez, ezért mindenképpen tedd meg!

Forrás: Novoresume