CSR, CSR Hungary, fenntarthatosag, jotekonysag, Takács Júlia, vallalati tarsadalmi felelossegvallalas
CSR, CSR Hungary, fenntarthatosag, jotekonysag, Takács Júlia, vallalati tarsadalmi felelossegvallalas

CSR HUNGARY KONFERENCIÁK: CSR HUNGARY SUMMIT 2023

blank
blank

H I R D E T É S

Ahol jó lenni! Ahol jó tanulni! Ahol jó fejlődni! A CSR Hungary konferenciák 2006-tól a CSR Hungary vállalati felelősség és fenntarthatóság döntéshozóinak vezető szakmai rendezvényei.

Idén az őszi CSR Hungary Summit 2023. október 27-én, a Gundel Palotában várja a gazdasági döntéshozókat és szakembereket.

blank

Takács Júlia, a CSR Hungary alapító-ügyvezetője, CSR szakértő és tanácsadó:

A világjárvány, a most zajló orosz-ukrán háború, a további kiújuló katonai konfliktusok és a nyomukban járó ellátási és logisztikai lánc problémái és a változó társadalmi prioritások rávilágítanak arra, hogy a helyi közösségekre, gazdaságokra és szereplőkre kell összpontosítani. Annak érdekében is, hogy a globálisan fellépő fenntarthatósági célokat is elérjük: a fenntartható növekedés és a rugalmasabb gazdaság felé haladjunk…

A helyi megoldások állíthatják helyre az ökoszisztémákat, erősíthetik meg a közösségeket, építhetik újjá a kapcsolatokat.

Napról napra újabb és újabb iparági kezdeményezések és szabályozások látnak napvilágot a vállalati felelősség és fenntarthatóság (napjainkban ESG-nek nevezett!) világában. Ezért nélkülözhetetlen a fő trendek és folyamatok beazonosítása. A valóság és az elmélet összekapcsolása az alap. Erre lehet olyan megoldásokat bemutatni, melyek a cégek, vállalkozások, szervezetek saját vállalati felelősség és fenntarthatóság politikáját, stratégiáját, programjait, kommunikációját támogatják.

A CSR Hungary Konferenciák ezt a célkitűzést követik. Hírt adnak olyan trendekről és folyamatokról is, melyek akár következő évben (években) kerülnek majd a fő sodorba…”

2023-as őszi CSR Hungary Summit (2023. október 27-én, Budapesten a Gundel Palotában) 3 fő témája, mely most is a gyakorlat, az üzleti mindennapok tükrében mutatja be a fő vállalati fenntarthatóság és felelősség trendeket:

  • Navigáció a CSR „klónok” világában – többek között az ESG-ről is

Miért kezdődik az ESG a CSR-ral? Hozott-e új tartalmat ez a kifejezés?

Típusok…Régiek és újak..

  • Fenntarthatóság a geopolitika korában – egyensúly keresése

Jeffrey Sachs: „a fenntarthatóság váltotta fel a hidegháborút, mint a globális politika domináns témáját. A „fenntarthatóság geopolitikáját” a kormányzás új megközelítéseként határozta meg, amely felismerte a háború, a terror és a korrupció ökológiai hátterét, és megoldást keresett ezekre a problémákra.

Kulcsszavak: fenntartható fejlődés, éghajlat, kihívások és válaszok, permanens válság?, zöld átmenet, dekarbonizáció, digitális és körforgásos gazdaság, a fenntarthatóság „államosítása”, katonai bizonytalanság kora

  • Az ESG bűvöletében: út a szabályozási megfeleléshez (globális és helyi, nemzeti szinten, iparáganként, cégenként)

A jelenlegi változtatások a jelentéstételi követelmények legjelentősebb átalakítását jelentik a kezdetek óta. Ezek a változtatások új hírnév-, pénzügyi és jogi kockázatoknak teszik ki a vállalkozásokat.

Továbbra is fennállnak azok a nehézségek, amelyekkel a vállalatok szembesülnek a jogszabályoknak való megfelelés biztosításához és a befektetői közösség tájékoztatásához szükséges információk biztosításában is. Jogos kérdésként vetődik fel, mely keretrendszert vegye figyelembe az Ön szervezete? Milyen szabályozásokat, rendelkezéseket kell feltétlenül figyelembe vennie a cégeknek/vállalkozásoknak?

  • Sport, egészség, fenntarthatóság, munkavállalói jóllét

Miért fontos a fenntarthatóság a sportban? Ami először eszünkbe jut: a sportesemények megrendezése gyakran nagy szénlábnyommal jár, és hatalmas anyaghulladékot termel. Lehet másként is…

Hogyan kapcsolódik a sport, egészség a munkavállalói jólléthez, a fenntarthatósághoz?

Meghívott előadóink többek között:

  • Kónya Dániel, Körber Hungária Gépgyártó Kft., HR Operations, Department Leader
  • Mihály Eszter, a Hell Energy cégcsoport CSR és fenntarthatósági menedzsere
  • Panulin Ildikó, a Szerencsejáték Zrt. vállalati kommunikációs főosztályvezetője
  • Schmitt Petra, a Budapest 2023 Nonprofit Zrt. fenntarthatósági menedzsere
  • Szoboszlai Izabella, a GVH (Gazdasági Versenyhivatal) Versenytanácsának tagja
  • Szőcs Gábor, Pénzügyminisztérium, az OECD Magyar Nemzeti Kapcsolattartó Pont a Felelős Üzleti Magatartásért elnöke, a Pénzügyminisztérium makrogazdasági és európai ügyekért felelős helyettes államtitkára
  • Takács Júlia, a CSR Hungary alapító-ügyvezetője, CSR szakértő és tanácsadó
  • Dr. Toldi Ottó, a Klímapolitikai Intézet vezető elemzője

Részletek a CSR Hungary Summit Konferencia folyamatosan frissülő online oldalán:

H I R D E T É S