A tokiói olimpián aranyérmet nyert magyar női kajaknégyes csapat

A szingapúriak nyerték (volna) a legtöbbet az olimpián

blank
blank

H I R D E T É S

Magyarország a tizenkettedik azon a harminc országot számbavevő listán, amely a tokiói olimpiai érmekért adott pénzjutalmak nagysága alapján készült.

A Forbes táblázata szerint a fizetési lajstrom élén Szingapúr áll, amelynek azonban büdzséjét nem terhelte meg az olimpiai bajnokot megillető 737 ezer dollár, mert az ázsiai ország egyetlen sportolója sem nyert érmet. A második legbőkezűbb Tajvan, amely anyagilag 719 ezer dollárral ismeri el olimpiai bajnokát, a harmadik legnagyobb összeget pedig az ötkarikás első jutalma gyanánt Hongkong adja 644 ezer dollárral. Előbbi két, utóbbi egy győztest avatott a japán fővárosban.

Az éremtáblázaton az élen végzett Egyesült Államok (39 arany, 41 ezüst, 33 bronz) 37 500 dollárral jutalmazta minden ötkarikás győztesét, 22 500-zal a másodikat, és 15 ezerrel a harmadikat, amivel a 25. helyre került a sorban. A medállistán második Kína (38, 32, 18) esetében ugyanakkor nem ismert, hogy az ázsiai sportnagyhatalom mekkora összeget fordított legeredményesebb olimpikonjainak anyagi elismerésére.

A japán fővárosban dobogóra állt magyarok közül az aranyérmes 50 millió forintra (166 ezer dollár) jogosult, az ezüstérmesnek 35,7 millió (118 ezer dollár), a bronzérmesnek pedig 28,5 millió forint (94 ezer dollár) járt.

A táblázatban nem szerepel mások mellett Nagy-Britannia, Norvégia, Svédország és Új-Zéland sem, ezek az országok hagyományosan nem fizetnek külön állami olimpiai jutalmat érmeseiknek.

A Forbes magazin listájának élcsoportja (az érmekért járó pénzek dollárban)