magas fizetés, jó fizetés, bértárgyalás, tippek, bérsáv
magas fizetés, jó fizetés, bértárgyalás, tippek, bérsáv

Íme magas fizetés titka: így tárgyalhatsz profin a bérekről 

blank
blank

H I R D E T É S

A munkaerőpiacon való érvényesülés során nagyon fontos a kiváló kommunikációs képesség vagy éppen az önbizalom. Ezenkívül nem árt megtanulni néhány tárgyalási technikát, ráadásul különösen fontos, hogy már-már profin tárgyalj a bérezésed kérdéséről. 

Kutass! 

A fizetés sikeres megtárgyalásához azonban elengedhetetlen, hogy végezz némi kutatást. Egy állásinterjúra alapesetben is illik felkészülten érkezni, érdemes utánanézni az adott cégnek, képbe kerülni a profiljukkal, de az sem utolsó szempont, ha lecsekkolod, az adott munkakörben milyen juttatásra lehet számítani. Szerencsére ma már számos internetes platform a segítségünkre lehet ebben, a Profession álláskeresési portál oldalán például szakterületenként ki lehet listázni, hogy mégis milyen fizetéssel lehet kalkulálni, sőt megyékre lebontva is megtalálhatók a számok, valamint a tapasztalatot is meg lehet adni a további szűkítés és a minél pontosabb adat érdekében. 

Készülj fel!

Miután elvégezted a kutatást, ideje felkészülni magára az interjúra: jó ötlet lehet otthon elgyakorolnod, mit is mondanál az interjúztatónak. Mivel a fizetéssel kapcsolatban bizonyára érkezik majd kérdés, mindenképpen legyen egy konkrét bérsáv, amivel elindulsz, viszont elsőkörben konkrét összeget adj meg, lehetőleg az általad kigondolt magasabb összeget. Ha kapásból egy alacsonyabb összeget mondasz be, vagy egy bérsávval állsz elő, valószínűleg az alacsonyabbra esik majd a munkaadó választása, hiszen neked az is jó, gondolhatja. Szóval bátran mondd be a magasabb összeget, ha pedig megérkezik a miért érdemelnéd meg ezt az összeget kérdése, akkor foglald össze néhány mondatban az értékeidet, amikből a vállalat hosszú távon profitálhat. Emeld ki az elért eredményeid, a képesítéseid, eddigi tapasztalataid. Mindenképpen törekedj a tényszerűségre, itt most nem fényezni kell magad, csupán ráerősíteni egy kicsit azokra a dolgokra, amik egyébként feltehetően az önéletrajzodban is szerepelnek. 

Béren kívüli juttatások 

Ha azt látod, hogy egyébként nyitottak a veled való közös munkára, de esetleg sokkalják az összeget, netán ennek hangot is adnak, akkor jöhet a már fentebb említett bérsáv, valamint ezen a ponton kiemelheted, hogy hajlandó vagy kompromisszumot kötni. Itt nyugodtan rákérdezhetsz, a béren kívüli juttatásokra, továbbá feltétlenül essen szó a szabadságokról, illetve nyugodtan szóba hozhatod a rugalmas munkaidő kérdéskörét is. Azzal, hogy a tárgyalást kiterjeszted a fizetésen túlmenő témákra is, esélyt adsz arra, hogy mindkét fél számára kielégítő megegyezés születhessen. 

Pozitív hozzáállás 

A tárgyalás során mindenképpen ügyelj a munkáltató igényeire és prioritásaira, ehhez mérten próbáld megfogalmazni a mondandód. Fontos, hogy pozitív attitűddel és profi hozzáállással érkezz az interjúra, a beszélgetés során tartsd a tiszteletteljes és együttműködő hangnemet. Ne feledd, a bértárgyalás egy adok-kapok folyamat, ahol kulcsfontosságú a közös pontok megtalálása, így érhető el végül egy win-win szituáció. 

Forrás: LinkedIn 
Szerző: G.P. 

H I R D E T É S