Több száz állásjelentkezést küldtél ki, de a reakciók elmaradnak? Talán nem is gondolsz rá, de megeshet, hogy olyan szarvas hibát követtél el a pályázat leadása során, ami miatt a CV-d azonnal a kukába landolt. Mairim Pereza, HR igazgató a The Every Girlnek mondta el, mik azok a gyakori okok, ami miatt a pályázó még csak visszajelzést sem kap.
Helyesírási hibák
Bizony igen. Ha az önéletrajzod hemzseg a helyesírási hibáktól, akkor nagy eséllyel válaszolni sem fog rá neked senki. Ez gyakorlatilag egy óriási red flag, mivel a rengeteg elütés arra utal, hogy nem is foglalkoztál a részletekkel.
Túlzott fizetési elvárások
Az természetesen fontos, hogy képes legyél beárazni magadat, de mindezt a realitások talaján maradva. Némely jelentkezésnél elvárás, hogy adj meg konkrét fizetési elvárást vagy sávot, ilyenkor azonban célszerű tájékozódni. Mennyit lehet keresni az adott szektorban X évnyi tapasztalattal vagy éppen pályakezdőként? Ehhez képest neked mekkora tapasztalatod van az adott területen? Milyen képességeid vannak, amikkel pluszban hozzá tudnál járni a cég sikereihez? Ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásával nagyjából be tudod határolni, hova is eshet a te béred. Ha viszont a fizetési követelményeid túl magasak, akkor a potenciális munkaadó azt gondolhatja, egyáltalán nem is néztél utána a vállalatnak, fogalmad sincs náluk, hogyan is működnek a dolgok. Persze nevetségesen alacsony összegért sem kell elvállalni semmit, de az ésszerűséget a bértárgyalás esetén is követni kell.
A motivációs levél hiánya
Bár nem minden pályázatnál hangsúlyozzák ki külön, hogy küldj motivációs levelet is, de hidd el, saját magaddal teszel jót, ha ezt mégis megteszed. Egy jó motivációs levél lehetőség arra, hogy mesélj magadról egy kicsit. Ez személyesebbé teszi a jelentkezést, végső soron pedig óriási szerepet játszik abban is, hogy behívnak-e interjúra.
A szükséges képesítések hiánya
A pályázat során feltételezhető, hogy azért jelentkezel, mert meg vannak hozzá a megfelelő képesítéseid. Amennyiben ez nincs így, úgy nagy valószínűséggel nem sok esélyed lesz arra, hogy bekerülj. Ha pályázol egy pozícióra, akkor mindig ellenőrizd a tapasztalatokkal kapcsolatos elvárásokat. Persze ennek ellenére előfordulhat, hogy alkalmas vagy egy adott szerepkörre, de akkor a motivációs levélben magyarázd el, milyen készségekkel és képességekkel rendelkezel, amik szerinted potenciális jelöltté tesznek egy-egy szerepkör betöltésére.
Forrás: The Every Girl
Kép forrása:
Szerző: G.P.