Vajon mennyire fontos a diploma ahhoz, hogy megvalósítsd az álmaid és sikeres legyél? Mutatunk 5 hírességet, akik végzettség nélkül is óriási hatással vannak a világra.
Az életben való sikeres előrehaladáshoz sokan a diplomát tartják a kulcsfontosságú mérföldkőnek. Azonban a következő személyek ékes példái annak, hogy a diploma hiánya nem feltétlenül jelent egyet a kudarccal. Az ilyen hírességek mellett számos más területen is találhatunk olyan személyeket, akik a saját álmuk megvalósításához nem tartották szükségesnek a diploma megszerzését. Ők valamennyien példaként szolgálnak arra, hogy az elhivatottság, az innováció és a kemény munka sokkal nagyobb hatással lehet a sikerre, mint a szigorúan meghatározott oktatási útvonal.
Bill Gates
Az informatikai zseni, aki a Microsoft társalapítója és vezetője volt a Harvard Egyetemet hagyta ott, hogy megalapítsa a cégét. Máig a világ egyik leggazdagabb embere, óriási vagyonra tett szert azáltal, hogy forradalmasította az informatikai ipart. A jótékonykodásra összpontosítva olyan kezdeményezésekkel támogatja az egészségügyi és oktatási projekteket, melyekkel jelentős hatást gyakorol a világ fejlődésére.
Mark Zuckerberg
A Facebook alapítója és vezérigazgatója szintén a Harvardot hagyta félbe, hogy teljes mértékben a Facebookra koncentráljon, melynek eredményeképp megalkotta és kifejlesztette a világ legnagyobb közösségi hálózatát. A társadalmi kapcsolatok digitalizálása révén hatalmas hatást gyakorolt az emberek mindennapi életére. Filantrópikus tevékenységeivel, különösen az oktatás támogatásával, továbbra is elkötelezett a társadalmi problémák megoldása iránt, bár számos kritika éri a céget és Zuckerberget a világra gyakorolt negatív hatások kapcsán is.
Steve Jobs
Az Apple társalapítója és korábbi vezérigazgatója elvégezte a Reed College-ot, de nem szerzett diplomát. Az Apple zsenije, aki olyan ikonikus termékek megalkotásával vált ismertté, mint az iPhone, az iPod és a MacBook és a modern technológiai világ forradalmát indította el, tehát szintén nem rendelkezik felsőfokú végzettséggel. Az innováció és a minimalista design iránti szenvedélye új alapokat teremtett az elektronikai iparban. A kreativitás és a tökéletességre való törekvés öröksége a tech világban továbbra is él.
Oprah Winfrey
Az amerikai televíziós műsorvezető, producer és filantróp a Tennessee State Universityn végezte tanulmányait, de soha nem szerezte meg diplomáját. Amerikai médiaikon, aki saját talkshowjával és mélyreható interjúival a televíziózás egyik legbefolyásosabb személyisége lett. Szívből jövő empatikus hozzáállása és elkötelezettsége a társadalmi kérdések iránt teszi őt meghatározó alakjává a média világának. Filantrópikus munkája és támogatása számos oktatási és jótékonysági kezdeményezésben nagy hatással van az emberek életére.
Ellen DeGeneres
A komikusként és a saját nevével fémjelzett tévéműsor házigazdájaként egyaránt ismert Ellen DeGeneres a New Orleans-i Egyetemen tanult kommunikációt, de végül nem szerezte meg diplomáját. Saját showjának Emmy-díjas műsorvezetője, aki volt már házigazdája az Oscar-gálának és az Emmy-díj átadó ünnepségének is, de színésznőként is többször állt már kamera elé. A pozitív szemlélet, az emberi értékek és a humánum jegyében a szórakoztatóiparban kiemelkedő szerepet játszik. Ellen jótékonysági munkája és társadalmi aktivizmusa elismerést vívott ki és inspirációt nyújt sokak számára.
Szerző: Tóth Eszter