önéletrajz, CV, kísérő mondat, álláskeresés (1)
önéletrajz, CV, kísérő mondat, álláskeresés (1)

Önéletrajz: Kísérő mondatok, hogy felhívd magadra a figyelmet

blank
blank

Az állásra való jelentkezésnek többféle feltétele lehet, amelyet a munkaadó határoz meg. A legáltalánosabb az önéletrajz beküldése. Ám ahhoz, hogy a sok jelentkező közül kitűnj, szükség van arra, hogy már a kísérőlevélben felhívd magadra a figyelmet.

A kísérőlevél megírása és eleve a jelentkezés benyújtása előtt érdemes kicsit átgondolni a hirdetés üzenetét: vajon milyen embert keresnek arra a helyre? Illik rám a leírás? Keress rá az adott cég nevére és kutass az interneten, hogy mindez jobban körvonalazódjon benned.

Az önéletrajz és a kísérő levél együttesen szolgálhatja azt, hogy bejuss az állásinterjúzók közé, ezért arra törekedj, hogy mindkettő precíz, figyelmet felkeltő, de valós adatokat, információkat tartalmazó legyen. Figyelj oda a helyesírásra, a szerkesztésre, de a külalak legalább annyira fontos. A lényeg, hogy tetszetős és megnyerő legyen mindkettő.

A kísérőlevél célja sem csak annyi, hogy valamivel ki legyen töltve a szöveg mező. Fontos és figyelmet megragadó szerepe lehet, ezért egyáltalán nem mindegy, hogy mit írsz benne. 

Ahhoz, hogy már az e-maillel bejuss a toborzók tudatába érdemes jól megszerkesztett mondatokkal operálnod. Olyanokkal, amelyekkel rögtön azt az érzést keltik a munkaadóban, hogy ideális jelölt vagy.

Legyél specifikus és az adott vállalatra szabott. Vagyis kutakodj az interneten és találj egy olyan szegmenst, amellyel tényleg tudsz azonosulni és írd meg, hogy ez neked mennyire tetszik és magadénak érzed.

Már a kísérőlevélben tegyél említést a cég szempontjából is releváns végzettségedre, szaktudásodra, tapasztalatodra.

Nyugodtan említs meg olyan eredményeket, amelyekre büszke vagy és amelyekkel növelted az előző munkahelyed színvonalát.

Fejezd ki a lelkesedésedet és izgatottságodat azért, hogy a pályázatodat benyújtod. Ne legyél túl negédes és terjengős, de jó, ha tudják, hogy mennyire pozitív vagy.

Azt is bátran fejezd ki, hogy az adott vállalat értékei és kultúrája mennyire közel áll hozzád. 

Igyekezz minél lényegretörőbben és egyszerűbben, de kifejezően fogalmazni. 

Például:

“Szeretnék jelentkezni erre a pozícióra, mert nagyra értékelem az Önök vállalatának innovatív megközelítését és ügyfélközpontú filozófiáját, amelyek összhangban állnak az én tapasztalataimmal és szakmai céljaimmal.”

Rónai Márta