A fizetés témáját máig sok mítosz és féligazság övezi. Összeállításunkban most megmutatjuk, melyek azok a fizetéssel kapcsolatos tévhitek, amiket most már tényleg jó lenne elfelejteni.
A kezdő fizetés határozza meg a későbbi fizetést
A kezdő fizetés kétségtelenül fontos építőeleme a későbbi bérnek, de ez még nem jelenti azt, hogy kizárólag ez határozná meg, ki mennyit kereshet a jövőben. A folyamatos tanulással, önképzéssel, kapcsolatépítéssel ugyanis jelentős anyagi előnyre tehetsz szert. Hovatovább, a folyamatos fejlődésnek hála vélhetően a tárgyalási technikáid is javulnak, amiknek hála valószínűleg időről időre magasabb fizetést tudsz majd magadnak kialkudni.
A munkahelyváltás és az anyagi haszon
Általánosságban él a tévhit, hogy ha valaki munkahelyet vált, akkor azt biztosan a magasabb fizetésért teszi. Természetesen ez valid, ugyanakkor nem általánosságban kijelenthető tény. Sokan azért váltanak munkahelyet, mert a régi helyükön már nem érzik jól magukat. Kutatások is bizonyítják, hogy a nyugalom és a béke, valamint a rugalmas munkaidő több esetben is sokkal vonzóbb lehet a munkavállalók számára, mint a magasabb juttatási csomag.
Fizetésemelés csak évente egyszer
Bár a nagyobb vállalatoknál a fizetésemelés évente egyszer esedékes, de ez még nem jelenti azt, hogy évközbeni béremelésre ne lehetne számítani. Egyes cégek teljesítmény alapján évközben is honorolják az alkalmazottak munkáját, emellett az is elképzelhető, hogy te folymadosz fizetésemeléshez, amit megfelelő tárgyalás esetén jó eséllyel meg is kaphatsz.
Bértárgyalás csak év végén
Sokan úgy hiszik, hogy az év vége a legalkalmasabb időszak a bértárgyalásra, mert a cégek ekkor tervezik a következő évi költségvetésüket. Ez azonban nemes egyszerűséggel nem igaz, ugyanis az optimális időpont nagyban függhet az egyéni helyzettől. Szóval, ha te júliusban érzed úgy, hogy eljött a fizetésemelés ideje, akkor ne várj decemberig a tárgyalással semmiképpen se.