karrier, tehetség, miben vagyok jó, tipp
karrier, tehetség, miben vagyok jó, tipp

A 2 legfontosabb dolog, amit meg kell tanulnod az első néhány munkahelyeden, hogy gyorsabban haladj karrieredben

blank
blank

A karrierépítés korai szakaszában gyakran hallott tanács a különböző készségek elsajátítása. Ezek a készségek kétségtelenül hasznosak, különösen figyelembe véve az oktatás költségeit és időigényét, azonban gyakran kevés konkrét munkaerő-piaci készséget sajátítunk el az iskolapadban. Az Insider cikke szerint azonban a készségeknél fontosabb dolgokra is szükség van az első néhány munkahelyen.

Mi az, amiben természetünkből fakadóan jók vagyunk?

Mindannyian rendelkezünk természetes adottságokkal és gyengeségekkel, amelyek gyakran már korán megmutatkoznak. Ezek a különbségek lehetnek sportban, zenében, matematikában, nyelvekben, művészetben, színjátszásban vagy kommunikációban való kiemelkedés vagy éppen gyengébb teljesítmény formájában. Ha valami könnyen megy nekünk, nagyobb eséllyel leszünk abban sikeresek, mert több időt és energiát szánunk rá. A természetes adottságaink felismerése kulcsfontosságú a sikerhez.

Mi az, amit igazán élvezünk csinálni?

Mivel életünk jelentős részét munkával töltjük, fontos, hogy megtaláljuk, milyen tevékenységeket élvezünk. Azok, akik szeretik a munkájukat, motiváltabbak és lelkesedéssel végzik azt, ami előnyt jelenthet azokkal szemben, akik nem élvezik a munkájukat. A sikerhez vezető út egyik fontos eleme, hogy olyan munkát végezzünk, ami kihasználja természetes adottságainkat és amit élvezünk is egyben.

A siker útja

A karrierünk elején, amikor még kevés tapasztalattal rendelkezünk, nem mindig egyértelmű, mi az, ami igazán közel áll hozzánk vagy amiben kiemelkedőek vagyunk. A próbálkozások és hibák révén kell megtalálnunk azt a területet, ahol a természetes képességeink és az élvezet találkozik. Ezen a ponton kell eljutnunk ahhoz, hogy olyan munkát és karriert alakíthassunk ki, amely mindkét aspektust figyelembe veszi. A tehetség önmagában kevés, az erőfeszítés fontosabb. Malcolm Gladwell “Outliers: The Story of Success” című művében említett “10 000 órás szabály” ezt támasztja alá. Minél több időt töltünk valamivel, annál jobbak leszünk benne.

Forrás: Insider