jól fizető munkák, munka hely, allas keresés, munkaero piac, stresszmentes
jól fizető munkák, munka hely, allas keresés, munkaero piac, stresszmentes

Jól fizető munkák azoknak, akik nem bírják a stresszt

blank
blank

A stressz életünk része, ráadásul több szegmensét is érintheti. Jelen lehet az a karrierben éppúgy, mint a magánéletben.

A realitás talaján maradva: Hány százalékos fizetésemelésre számítotok?

Eredmények megtekintése

Betöltés ... Betöltés ...

A stresszmentes és jól fizető munka két kívánatos jellemző, amelyeket egyszerre szeretnénk az életünkbe tudni, azonban mindkettőt egyszerre elérni kihívás. Talán nem is létezik? Csak álom mindez? Általánosan úgy vélekedünk, hogy azok a munkák, amelyek magas fizetést kínálnak, gyakran nagyobb stresszt is jelentenek. Vannak olyan munkák, amelyek kevésbé stresszesnek mondhatók, de akkor meg számolni kell azzal, hogy nem is szakítunk akkorát. Igaz, hogy figyelembe kell venni azt is, hogy a feszültség mértéke és annak érzékelése is egyéntől függő, valamint a pénz, mit motivációs erő sem egyformán hat ránk.

Ha mégis az lenne a feladat, hogy előrukkoljunk kis stresszel, ellenben magas(abb) fizetéssel járó munkával, akkor ezekkel hozakodnánk elő:

Adatbázis adminisztrátor: az adatbázis adminisztrátor speciális adatbázisok üzemeltetését végzi. Feladata az adatbázisok konfigurálása, mentése, helyreállítása, lekérdezések készítése.

Akupunktúrás szakember: a holisztikus gyógyászatok manapság nagyon keresettek, így az akupunktúra is egy divatos kezelés. Ez a szakma nem a stresszről szól, hiszen a szakember feladata éppen az, hogy a hozzá panaszokkal fordulók fizikai, mentális és lelki fájdalmát enyhítse.

Elektronikai mérnök: mérnöki diplomához kötött szakma, aki képessé válik elektronikai eszközöket megtervezni, azokat üzemeltetni és karbantartani is. Az elsődleges cél ugyanis az, hogy a források villamos energiát termeljenek. 

Élelmiszermérnök: habár összetett szakma és sokat kell tanulni azért, hogy valaki élelmiszermérnökké váljon, de ha eredményesen elvégzi az iskolát, akkor ő felelhet azért, hogy az élelmiszerek biztonságosan és hatékonyan legyenek feldolgozva. Felelős még az élelmiszerek csomagolásáért, szállításáért.

Formatervező: gyakorlatilag bármilyen használati tárgy megtervezése rábízható. Vagyis tervez és rajzol.

Kockázatelemző: habár éppen a vállalatok kockázatait tárja fel és diagnosztizálja, valójában ez a munkakör nem igazán stresszes. A kockázat napi szintű elemzését, mérését és kezelését végző szakemberről van szó.

Környezetvédelmi mérnök: a környezetre ártalmas események felismerése, azok elhárítás és megelőzése.

Levéltáros: az állandó megőrzést igénylő, maradandó értéket képviselő, történeti értékű dokumentumok őrzése, rendszerezése, kutatása és beszerzése a feladata, ugyanakkor az érdeklődők számára betekintést kínál a dokumentumokba.

Mezőgazdasági mérnök: a szakképesítés diplomához kötött, vagyis nem adják ingyen, de azután képes saját gazdaságot alakítani és vezetni, hogy az eredményes legyen, ugyanakkor segítségére lehet másoknak is a mezőgazdasági munkafolyamatok során jelentkező problémák feltárására, azok megszüntetésére.

Növényorvos: megállapítja a növények betegségeit, rendellenességeit, de a megelőzésben, valamint a kezelésben is segít. Környezetkímélő megoldások ismeretében azokat ajánlja és képes annak gyakorlatba való átültetésébe is.

Politológus: a politikatudomány módszereit, rendszerét vizsgáló szakember, aki folyamatosan nyomon kövezi a politikai történéseket és azt elemezve elénk tárja.

Statisztikus: aki nem szeret számokkal, adatokkal dolgozni, az ne álljon statisztikusnak, mert hatalmas stressz éri. A statisztikus ugyanis az a szakember, aki egy vállalat teljesítményadatait összeállítja, elemzi, beszámolókat készít annak érdekében, hogy a vezetők elé tárja.

Térképész: mondanánk, hogy ő készíti a térképet, de valójában földmérő is, aki elemzi a földrajzi adatokat, jellemzőket, frissíti a meglévő térképeket, hogy azok minél pontosabbak legyenek.

Rónai Márta