szingapúr, világgazdaság, rugalmas munkaidő. külföld, munkaerőpiac
szingapúr, világgazdaság, rugalmas munkaidő. külföld, munkaerőpiac

Bevezetik Szingapúrban a rugalmas munkarendet

blank
blank

H I R D E T É S

Te melyiket választanád?

Eredmények megtekintése

Betöltés ... Betöltés ...

Új irányelv a munka és magánélet egyensúlyának javítására

2024. december 1-jétől Szingapúrban a munkavállalók formálisan kérhetik rugalmas munkakörülményt, például az otthoni munkavégzés, rövidített munkahetek vagy változó munkaidők bevezetését. Ez az intézkedés a munkavállalók személyes és szakmai életének összehangolását célozza.

Nem kötelező, de fontos lépés

Bár az irányelv önmagában jogilag nem kötelező érvényű, rendelkezéseket tartalmaz arra az esetre, ha a munkavállaló úgy érzi, hogy kérését nem kezelték megfelelően. Ilyenkor a nemzeti vagy az egyéni szakszervezetekhez fordulhatnak segítségért.

A rugalmas munkarend különösen nők és idősebb munkavállalók körében népszerű

A kormányzati adatok szerint a nők és az idősebb munkavállalók gyakrabban igényelnek rugalmas munkarendet. Az Egyesült Államokban végzett 2022-es felmérés szerint a nők jelentősebb része dolgozik otthonról, mint a férfiak.

Előnyök mindkét fél számára

Gan Siow Huang, Szingapúr munkaerő-államminisztere kiemelte, hogy a rugalmas munkarend előnyös mind a munkavállalók, mind a munkaadók számára. Segít a munkavállalóknak a munka és magánélet közötti egyensúly megtalálásában, miközben a munkaadóknak versenyelőnyt kínál a tehetségek vonzásában és megtartásában.

Amerikai támogatók és előrejelzések

A rugalmas munkarend bevezetésének támogatói között számos amerikai vezető is található, mint Bernie Sanders szenátor, Steve Cohen, a Point72 vezérigazgatója, és Barry Diller, az IAC és az Expedia elnöke, akik a négy napos munkahetet támogatják vagy előrejelzik.

H I R D E T É S