önéletrajz hibák, cv hibák, álláskeresési hibák, munkakeresés
önéletrajz hibák, cv hibák, álláskeresési hibák, munkakeresés

3 ok, amiért senki nem olvassa el az önéletrajzodat

blank
blank

Új állást keresel, de hiába küldöd ki az CV-d még csak válaszra sem méltatnak? Az eszedbe jutott már, hogy esetleg az önéletrajzoddal lehet a probléma? Nem kizárt, hogy elsiklasz valami felett, amit viszont a potenciális munkaadód azonnal kiszúr, te pedig nem kerülsz tovább egy újabb fordulóba. Összeállításunkban most összeszedtük a legtriviálisabb hibákat, amiket jobb nem elkövetni. 

A fájlnév 

Bármennyire is furcsán hangzik, de egy állásra való jelentkezés során elképesztően fontos, hogy milyen fájlnévvel látod el a kiküldött önéletrajzot. Ha csak simán azt írod, hogy “CV” vagy “Önéletrajz” akkor hamar eltűnhetsz a rengeteg dokumentum között, hiszen gondolj csak bele, mennyi, hasonló névvel ellátott fájl lehet egy HR-es számítógépén. Szóval, amikor elnevezed a az önéletrajzod, akkor mindenképpen legyen benne a neved is, így könnyebben kereshetővé válik. Amennyiben dátumot is írsz a fájlnévbe, akkor figyelj arra, hogy mindig aktualizáld azt a megfelelő év függvényében. Szóval sose küld ki, úgy CV-t, hogy “Minta Márk-2023”, ha már 2024 van. 

Helyesírási hibák 

Mielőtt elküldöd az önéletrajzodat célszerű lehet valakivel átolvastatni azt, hogy nem-e tartalmaz helyesírási hibákat. A saját hibáink felett könnyebben síklunk el, szóval itt jó ötlet lehet, ha érvényesül a több szem, többet lát elve. Nyilván megeshet, hogy az ember elgépel valamit, de ha egy önéletrajz hemzseg a helyesírási hibáktól az sajnos nem jó pont egy munkáltatónál. Ilyenkor a CV hamar a süllyesztőben végzi, te pedig hiába várod a visszajelzést. 

Túl sok személyes információ 

Bármennyire is csábítónak tűnik, inkább óva intünk attól, hogy túl sok személyes információt ossz meg magadról az önéletrajzodban. A toborzókat ugyanis általában nem érdekli, hogy van-e macskád vagy szeretsz-e motorozni. Őket csak az izgatja, hogy alkalmas vagy-e a pozícióra. Persze, ha már behívnak egy interjúra ott elmondhatsz néhány dolgot magadról, de mindenképpen a tényszerűségre törekedj, hiszen nem egy baráti beszélgetésre érkezel. A CV-ben releváns információk kapjanak helyet: sorold fel azokat a munkaköröket, amikben korábban dolgoztál és alapvetően kapcsolódnak a megpályázott álláshoz is. A korábbi diákmunkáid például nem kellenek, sőt az sem, hogy hova jártál általános iskolába. A lényeg, hogy az önéletrajz rövid, tömör és lényegre törő legyen, amiből tökéletes kiderül, alkalmas vagy-e az adott feladat elvégzésére. 

Forrás: Mirror 
Szerző: G.P.