little boy with eyes closed hugging father at home

Apák napja: négy extra hét az újdonsült apukáknak

blank
blank

H I R D E T É S

A törvényileg biztosított öt napon felül, további négy hét fizetett szabadságot biztosít a Telenor július 1-től azoknak a munkavállalóknak, akiknek partnere gyermekvállalás miatt szülési szabadságra megy. A bejelentés a vállalat azon családbarát intézkedéseinek következő állomása, amelyek a dolgozók jól-létét, a munka és a magánélet egyensúlyának megtartását célozzák.

A Telenor az ügyfeleknek apák napja alkalmából ingyen beszélgetést, a magyar-francia EB-meccs idejére pedig korlátlan adatforgalmat kínál.

Napjainkban az apák egyre több olyan, gyermekeikhez köthető feladatot vállalnak, amelyekben korábban kevésbé vettek részt. Mindemellett egyre nagyobb a tudatosság abban, hogy mennyire fontos a gyerekkel töltött megfelelő mennyiségű és minőségi idő.

Az igazolt távollét nem csak az apák, de az anyák számára is jár, amennyiben a gyermek születése után az édesapa veszi igénybe az állam által biztosított otthonlét lehetőségét.

„Gyakorló édesapaként tudom, hogy egy gyermek születése egyszeri és megismételhetetlen esemény az életben, amikor különösen fontos, hogy a család több időt tölthessen együtt. Annak idején örömmel éltem magam is a lehetőséggel, most pedig büszke vagyok rá, hogy vállalatként a meglévő családbarát intézkedéseink mellett július 1-től már ebben a formában is támogatjuk kollégáinkat” – mondta Peter Gazik, a Telenor Magyarország vezérigazgatója.

A fizetett távollétet egyedülálló szülők is igénybe vehetik – amennyiben nincsenek szülői szabadságon –, és ugyanúgy jár örökbefogadott gyermek esetén is.

„Felismerve, hogy a Covid alatti otthoni többlet terhek nagy része a nőket sújtotta, fontosnak tartjuk, hogy a férfiak is még több minőségi időt tölthessenek otthon, és jobban tudjanak kapcsolódni a családjukhoz. Hiszünk abban, hogy a valódi esélyegyenlőséget a férfiak és a nők együtt teremthetik meg. A gyereknevelés során megszerzett kompetenciák egyébként kiválóan alkalmazhatóak a munkakörnyezetben is” – mondta Endrei-Kiss Judit, a Telenor HR vezérigazgató-helyettese.

Apák napja: hangsúly a közös időtöltésen

Az apa-gyerek kapcsolaterősítés azonban nem csak az első négy hétben fontos. A Telenor közelmúltban végzett kutatása* rávilágított, hogy az édesapák jellemzően kisebb szerephez jutnak a családon belüli kapcsolattartás, vagy a mély beszélgetést igénylő problémák esetén. A felmérésben résztvevők leggyakrabban élőben találkoznak (46%) vagy telefonon (43%) beszélnek az apjukkal, személyes ügyekben azonban mindössze három százalékuk keresi őket a leggyakrabban – ez inkább jellemző az édesanyákra vagy partnerre. Egy másik kutatásból** az is kiderült, hogy csupán minden tizedik nő fordul az édesapjához, ha támogatásra, inspirációra, tanácsra van szüksége.

„Még ma is előfordul az a fajta felfogás, hogy az apák feladata csupán a pénzkeresés, az anyáké pedig a gyerekek ellátása. Éppen ezért él még sokak fejében a sztereotípia, hogy az apákra csak konkrét feladatok megoldásában érdemes támaszkodni, ha pedig egy jó beszélgetésre vagy érzelmi támogatásra van szükség, akkor jobb az anyák, a barátok társaságát keresni” – magyarázta a kutatási eredményt Szél Dávid pszichológus, az Apapara blog szerzője.

#csr #hr #szabadsag #egyenjogusag

H I R D E T É S