blank

Egyre népszerűbbek az okos megoldások a munkavédelemben

blank
blank

H I R D E T É S

A TabLog országos felmérés keretében vizsgálta, hogy az egészségügyi krízishelyzetek, a home office és a hibrid munkavégzés elterjedése, valamint a szűkös időmenedzsment kihívásainak hatására hogyan viszonyulnak a munkavállalók és a cégvezetők az okos megoldásokhoz. Kiderült többek között, hogy a munkavállalók 66%-a szeretne érintésmentes beléptetést.

A vírusfertőzés esélyének csökkentése érdekében a megkérdezettek több mint 83%-a hajlandó lenne átállni a digitális beléptetés használatára. – derül ki a felmérésből. A válaszadók 35%-a tartja elavultnak a jelenleg használt beléptetőrendszert az irodájukban, munkahelyükön, csupán 6,5%-uknál vezettek be újat a pandémia hatására.

A kutatás kitért azokra az igényekre és előnyökre, amelyek az új generációs, digitális beléptetőrendszerek kapcsán merülnek fel.  Kiderült, hogy a válaszadók közel 40%-ának fontos, hogy csupán egy rendszerbe legyen szükséges a regisztráció és azon belül a lehető legtöbb ügyet tudják elintézni, kezdve a parkolástól, a munkaidő követésén át a hibrid munkavégzés esetén, a vendégek meghívásáig és érkeztetéséig. A felület könnyű kezelése, mobiltelefonról való elérése és a megbízhatóság is lényeges tényező a megkérdezettek számára. – írja a newtechnology.hu.

A Tablog nevű digitális irodai beléptetőrendszert a Floor99 PropTech Fejlesztő Kft. fejlesztette. A cég a Digitális jólét tőkeprogram első szerződése keretében tavaly nyáron 450 millió forint kockázati tőkebefektetéshez jutott. A társaság elsősorban munkahelyteremtésre, digitalizációs fejlesztésre és növekedési tervei megvalósítására fordítja a befektetési összeget. A Tablog munkahelyi kommunikációs eszközként is használható, tehát ezzel is a legaktuálisabb kihívások egyikére, az otthoni munkavégzés támogatására is alkalmas.

Idén is folytatódik a Digitális jólét program – 8 milliárd a keretösszeg

A mintegy nyolcmilliárd forint keretösszegű program célja az olyan magas növekedési potenciállal rendelkező hazai kkv-k és startupok támogatása, amelyek a versenyképességüket erősítő és a Digitális Jólét Program stratégiai célkitűzéseihez illeszkedő digitális fejlesztéseket valósítanak meg. Az infokommunikációs és digitális termékekre, szolgáltatásokra 10 millió és 500 millió forint közötti kockázati tőkebefektetés nyerhető. Támogatásra azok jogosultak, akik az előminősítési rendszerben megfeleltek. A program 2023. december 31-én zárul.

Az eddig tőkebefektetést szerzett társaságok között van például, amelyik online személyes diabétesz asszisztens applikációt fejleszt, illetve fizikai kontaktus nélküli dolgozói, illetve vendégbeléptetési rendszert működtet, és olyan energetikai projekt is akad, amely a kereslet oldali szabályozás útján kínál költséghatékonyabb és zöldebb működési alternatívát az irodaházak működtetőinek.

Fotó: azevirodaja.hu

Forrás: digitalisjoletprogram.hu, newtechnology.hu

#technologia #munkavedelem #jarvany #okosmegoldasok #palyazat

H I R D E T É S