mérgező munkahely, toxikus munkahely, jelek
mérgező munkahely, toxikus munkahely, jelek

5 jel, hogy csapdába estél egy mérgező munkakörnyezetben

blank
blank

H I R D E T É S

Az életünk jelentős részét a munkahelyünkön töltjük, éppen ezért egyáltalán nem mindegy, milyen az a környezet, amiben dolgozunk. Ha nem megfelelő a légkör az demotiváló hatással lehet ránk, ráadásul a mentális és fizikai egészségünk is rámehet a dologra. Összeállításunkban most 5 olyan jelet hoztunk, ami arra enged következtetni, hogy bizony egy mérgező munkakörnyezetben estél csapdába. 

Folyamatos negativitás 

A mérgező munkakörnyezetet gyakran a negativitás érzése jellemzi. Ha a munkatársaid, feletteseid folyamatosan negatívak, állandóan panaszkodnak vagy csak akár megállás nélkül pletykálnak egy másik kollégáról, akkor nagyon úgy fest, hogy ellenséges légkörben kell helytállnod. Ez pedig rányomhatja a bélyegét az általános hangulatodra és persze a hatékonyságodra is. 

A támogatás hiánya 

A támogató munkakörnyezet elengedhetetlen, legalábbis, ha szeretnél mind szakmai, mind pedig személyes értelemben fejlődni. Ha viszont te mindenféle támogatás nélkül próbálsz érvényesülni, mert falakba ütközöl ezen a téren, az a mérgező munkahely jele lehet. Ha nem kapsz megfelelő támogatást, segítséget a munkád során, pláne, ha azt igényelnéd is, akkor az hátráltatja a fejlődésed, növelheti a stressz szinted, ráadásul elszigeteltnek érezheted magad egy olyan környezetben, ahol fontos lenne a csapatmunka. 

Egyik felmondás a másik után 

Amennyiben azt tapasztalod, hogy a kollégák sorra hagyják el a céget, akkor felmerülhet benned a kérdés, hogy ennek mi lehet az oka. Persze számos dolog állhat a háttérben (például pénz), de a folyamatosan távozó alkalmazottak száma arra enged következtetni, hogy a dolgozók boldogtalanok és elégedetlenek. A mérgező munkakörnyezetből pedig előbb utóbb mindenki távozni akar, hiszen senki nem szeretne hosszú távon olyan helyen dolgozni, ahol karrierépítésre nincs lehetőség. 

A munka és a magánélet egyensúlyának hiánya 

Egy mérgező munkakörnyezetben sajnos elmosódhatnak a határok a munka és a magánélet között. Az állandó nyomás, a hosszú túlórák, a munkaidőn kívüli e-mailek és telefonok, az ésszerűtlen terhelés kimerültséghez vezethet, ami a kiégés előszobája. Ráadásul minden perc, amit munkával töltesz a munkaidőn túl, attól veszi el a lehetőséget, hogy kipihend magad vagy azokkal legyél, akiket igazán szeretsz. Ha ezen nem változtatsz, akkor a krónikus stressz kialakulása nagyon hamar eljöhet, szóval, ha nem akarsz megválni a melódtól, akkor ideje felállítani a határokat. 

Zaklatás 

A zaklatás bármilyen formája egyszerűen megengedhetetlen egy munkahelyen. Szóval, ha te bármilyen verbális bántalmazásnak, fenyegetésnek vagy éppen rosszindulatú pletykának vagy kitéve az a mérgezés erős jele lehet. Ennek súlyos pszichológiai következményei is lehetnek, így ezen a ponton mindenképpen érdemes a feletteseddel felvenni a kapcsolatot, ha viszont ezt követően sem történik változás, akkor valószínűleg el kell gondolkodnod a munkahelyváltáson. 

Forrás: CityMagazine
Szerző: G.P. 

H I R D E T É S