teljesítményértékelésre, teljesítmény, teljesítményértékelés, visszajelzés, felkészülés, tippek
teljesítmény, teljesítményértékelés, visszajelzés, felkészülés, tippek

Így készülj az év eleji teljesítményértékelésre 3 lépésben 

blank
blank

H I R D E T É S

Az év eleje remek alkalom arra, hogy a főnököddel átbeszéljétek az elmúlt időszakot, számvetést tartsatok és kitűzzétek a jövőbeni célokat. Ha nálatok is a napokban esedékes az év eleji nagy beszélgetés, akkor összeállításunk most nagy segítségedre lehet, ugyanis 3 lépésben megmutatjuk, hogyan is készülhetsz hatékonyan a teljesítményértékelésre. 

Tisztázd a célokat 

Mielőtt bemennél a főnököddel beszélnél az elmúlt évről, fontos, hogy feltegyél magadnak néhány fontos kérdést. Egyebek között például azt, mit is vársz hosszú távon a karrieredtől, elégedett vagy-e azzal a pozícióval, amiben dolgozol, vagy esetleg egy teljesen új szerepkörben tudnád magad elképzelni. Nagyon lényeges, hogy a saját magad által feltett kérdésekre legyenek válaszaid is, méghozzá jó válaszok, hiszen feltehetően a főnököd is meg fogja kérdezni ezeket, ebben a szituációban pedig célszerű megfontolt, higgadt és ésszerű válaszokkal szolgálni. 

Írj listát az eredményeidről 

Talán azt gondolod ez felesleges, hiszen a feletteseid tisztában vannak a teljesítményeddel, de az igazság az, hogy ahol több ember dolgozik együtt, ott háttérbe szorulhatnak az egyéni eredmények, holott azok is ugyanolyan fontosak. Összeszedni az utóbbi hónapokban elért eredményeid egyáltalán nem ciki, sőt, ha magasabb bért szeretnél magadnak kiharcolni, akkor mindenképpen okos döntés lehet felsorolni az okokat is, amiért jogosnak ítéled meg a fizetésemelést.

Jegyezd meg jól: a teljesítményértékelés során nincs helye szerénységnek, ne legyél szégyenlős, ha szeretnél valamit, annak adj hangot bátran, máskülönben sosem éred majd el a céljaidat. 

Készülj fel a visszajelzésekre 

A teljesítményértékelésben az a jó, hogy visszajelzést kaphatsz a munkáddal kapcsolatban, ugyanakkor azért ez egy kicsit stresszes szitu is, hiszen fel kell rá készülni, nem csak vállveregetést kapsz majd. Persze, ha te tudod, hogy egész évben becsületesen, szorgalmasan dolgoztál, akkor nagy baj nem lehet, de azért nem árt bekalkulálni azt is, hogy nem csak dicséretekkel fog elhalmozi a felettesed. Az építő kritikától viszont nem kell félni, hiszen a főnököd ezzel vélhetően csak neked akar jót. Lehet, hogy úgy látja elvesztetted kicsit a motivációt és ösztönözni szeretne arra, hogy adj bele mindent. Ám hiába az inspirációs szavak, ez egy mentálisan megterhelő helyzet, szóval mindenképpen tréningeld magad erre a beszélgetésre, akkor nem érhetnek kellemetlen meglepetések. Fontos, hogy nyitott legyél a javaslatokra, ráadásul minél szakszerűbben reagálsz, annál inkább azt fogja látni a főnököd is, hogy fejlődsz, ez pedig pozitív irányba billentheti a vele való kapcsolatod is. 

Forrás: Ellevest 
Szerző: G.P 

H I R D E T É S