A munkahelyi megbecsülés hiánya sokszor nem egyértelmű, de bizonyos viselkedésekből könnyen következtethetünk rá. Az alábbi „5 jel” segít felismerni, ha a főnököd nem értékeli igazán a munkádat, és ideje lehet átgondolni a helyzetedet. Ezek a problémák sokszor előfordulhatnak.
Fontos jel, ha a kemény munkád fel sem tűnik neki
Ha a főnököd nem veszi észre vagy nem fejezi ki a háláját az elvégzett munkádért, az sokszor inkább róla árulkodik, mint rólad. A teljesítményed értékes, akkor is, ha ezt nem mondják ki. Egy jó vezető viszont visszajelzést ad és elismeri az eredményeidet. Ha ez elmarad, könnyen lehet, hogy nem kapod meg azt a megbecsülést, amit megérdemelnél.
Nem tartja be az ígéreteit
Az egyik legnagyobb „red flag” a munkahelyen és azon kívül is a következetlenség. Ha a főnököd egyik nap mást mond, mint amit később ténylegesen megvalósít, az komoly problémára utal. A szavak és tettek közötti eltérés azt mutatja, hogy nem lehet benne megbízni. Ez a bizalomhiány és átláthatatlanság pedig jelentősen ronthatja a közérzetedet és a munkavégzésed hatékonyságát is. Emellett pedig jogosan érzed azt, hogy a felettesed egyáltalán nem értékel.
Nincs köztetek semmilyen személyes kontakt
Egy jó vezető számára fontos, hogy ne csak munkatársként, hanem emberként is figyeljen rád. Hiszen nem csupán egy alkalmazott vagy, hanem egy személy is. Ha a főnököd nem tesz semmilyen erőfeszítést arra, hogy akár egy apró dolgot is megtudjon rólad a munkán kívül, az arra utalhat, hogy inkább csak eszközként tekint rád. Természetesen nem az a cél, hogy legjobb barátok legyetek, de különösen egy hosszú távú munkakapcsolat során jó, ha másról is tudtok beszélgetni.
Szintén jel, ha nem foglalkozik az aggodalmaiddal
Teljesen rendben van, ha a munkahelyeddel kapcsolatos aggályaidat megosztod a főnököddel, ez a vezetői elszámoltathatóság része is. Ha azonban a vezetőd rendszeresen figyelmen kívül hagyja vagy elutasítja a visszajelzéseidet, az azt jelezheti, hogy nem értékeli igazán a jelenlétedet. Ha valaki következetesen nem hallgat meg, az idővel elveheti a kedvedet attól, hogy teljes mértékben jelen legyél és aktívan hozzájárulj a munkához. A kölcsönös tisztelet elengedhetetlen a jó munkakapcsolathoz.
Nem tartja tiszteletben a határaidat
Bár ez elsőre egyértelműnek tűnhet, ha a főnököd folyamatosan átlépi az általad felállított határokat, az egy komoly figyelmeztető jel. A távmunka korában különösen könnyű, hogy a munkaidő és a magánidő összemosódjon, de ettől még jogod van a pihenéshez és a szabadidőhöz. Ha a főnököd nem tartja tiszteletben az idődet sem munka közben, sem azon kívül, az azt mutatja, hogy nem adja meg a kellő megbecsülést. Egy jó vezető figyel a csapatára és tiszteletben tartja a határokat. Jó, ha tudod, hogy a folyamatos átlépés sokszor inkább bizonytalanságból fakad, nem törődésből.
Kiemelt kép: Magnific
Forrás: Your Tango





