állásinterjú, állásinterjú tippek, álláskeresés (2)
állásinterjú, állásinterjú tippek, álláskeresés (2)

3 pszichológiai trükk, ami segít abban, hogy kiválóan teljesíts az állásinterjún

blank
blank

H I R D E T É S

Állásinterjú tippeket keresel? Akkor mindenképpen olvasd el ezt a három pszichológiai trükköt, amik segíthetnek neked, ha úgy éreznéd túl nagy falat számodra a megmérettetés. 

A szemkontaktus 

Tudjuk, ez elképesztően triviálisnak tűnhet, de ahhoz, hogy egy állásinterjú sikeres legyen, mindenképpen fontos, hogy legyen kellő önbizalmad. Fontos tudnod, hogy a magabiztosság nem egyenlő az arroganciával, csupán arról van szó, hogy képben vagy a saját skilljeiddel, képes vagy pozicionálni saját magad. Ráadásul a munkaadók sokkal nagyobb eséllyel és szívesebben alkalmaznak olyasvalakit, aki hisz a képességeiben. Lényeges, hogy ne csak a szavaidban legyél magabiztos, a testbeszéded is erről árulkodjon. Tartsd fent végig a szemkontaktust, fogj határozottan kezet és húzd ki magad. Lehet, hogy ez elsőre nem tűnik annyira lényegesnek, de a helyzet az, hogy egy-egy mozdulat többet mondhat ezer szónál. 

Aktív hallgatás 

A megfelelő és erős kommunikáció minden munkahelyen nélkülözhetetlen, szóval biztos, hogy az interjú alkalmával tesztelni fogják, neked ez mennyire erősséged. Viszont, legyél óvatos, mert ezen a ponton azt is csekkolni fogják, mennyire vagy jó hallgatóság, mennyire figyelsz a kérdésekre és ügyelsz a részletekre. Ha folyamatosan közbevágsz, félbeszakítod a kérdezőt, az nem jó pont, szóval mindenképpen legyél résen, mert egy állásinterjún tényleg minden apróság számíthat. Amikor pedig beszélsz, akkor törekedj arra, hogy röviden és tömören foglald össze a gondolataid, az interjút nem a hosszas csevegésre találták ki, szóval próbáld meg úgy előadni magad, hogy az beleférjen pár mondatba. 

Tanulásvágy

Egy állásinterjú alkalmával azt is megpróbálják felmérni a leendő munkaadók, hogy a jelölt mennyire rugalmas, kreatív és önálló, milyen a problémamegoldó képessége. Szóval a beszélgetés során próbáld meg bemutatni, hogy ezek rád mind igazak. Hangsúlyozd a folyamatos tanulás iránti elkötelezettséged és beszélj arról, hogyan keresed a lehetőségeket az új készségek elsajátítására. Mindez ugyanis azt mutatja, hajlandó vagy fejlődni, ami értékes tulajdonság egy dinamikus munkakörnyezetben. 

Ezzel a pár pszichológiai trükkel könnyedén veheted az akadályt, de akkor se csüggedj, ha nem téged választanak, hiszen pontosan tudod, te mindent megtettél. Nyilván a felkészültség is számít, egy korábbi cikkünkben sorra vettük mik azok a fontos tudnivalók, amikkel képben kell lenned, mielőtt állásinterjúra mész, de arról is írtunk már neked, milyen ruhában érdemes menni egy ilyen beszélgetésre. 

Forrás: Citymagazine 
Szerző: G. P.

H I R D E T É S